Biblioteka

piątek, 12 października 2012

Czy wiecie, że 90% firm upada w ciągu pierwszych pięciu lat działalności? A czy wiecie, że 90% z pozostałych 10% upada w ciągu kolejnych pięciu? Dlaczego tak się dzieje, jakie błędy popełniają przedsiębiorcy, co powinni wiedzieć, żeby przeciwstawić się tej statystyce?

Książka Roberta T. Kiyosaki "Zanim rzucisz pracę" daje odpowiedzi na te i wiele innych.

Napisana przystępnie, prosto, w formie 10 praktycznych lekcji, pokazuje wzloty i upadki samego autora, pokazuje jego błędy i naukę z nich płynącą. Dzięki temu możemy uczyć się na cudzych błędach a nie na własnych.

Dla kogo jest ta książka:

  • dla wszystkich, którzy chcą zostać przedsiębiorcami, ale się boją
  • dla przedsiębiorców, których biznes nie wygląda tak jak chcieli i nie wiedzą dlaczego
  • dla zdecydowanych, którzy już przystąpili do budowania własnego biznesu

Bardzo dobra pozycja, pokazująca różne strony i oblicza przedsiębiorstwa, obrazująca różnice pomiędzy pracownikiem i przedsiębiorcą, ich podejściem do pracy, motywacją, kompetencjami, opisująca biznes jako organizm składający się z systemów z których każdy powinien funkcjonować prawidłowo, żeby biznes mógł się rozwijać.

Choć w zamyśle jest to książka marketingowa, mająca głównie na celu promocję firmy "Rich Dad" i jej produktów, a przez to mocno przegadana, to jednak esencja, którą się z niej wyciska jest według mnie wartościowa i warta poświęcenia czasu na przeczytanie książki i pieniędzy na jej zakup.

 

Data publikacji:12.09.201209:46, monika.zalewa , Biblioteka
Link Dodaj komentarz »