Blog > Komentarze do wpisu

Idzie nowe, czyli VAT w odcinkach

Nowy rok zbliża się już wielkimi krokami i, jak co roku, przyniesie ze sobą sporo zmian w podatkach. Ten rok jednak wydaje się nieść szczególne zmiany. Po raz pierwszy odkąd wykonuję swoją pracę zawodową, spotkałam się ze zmianami bardzo głęboko ingerującymi w prowadzenie biznesu. Po rewolucji z 2011 roku, kiedy to po 18 latach funkcjonowania przepisów o podatku VAT mieliśmy do czynienia ze zmianą stawek, myślałam, że niewiele mnie już zdziwi. A jednak...

Mimo, że do 1 stycznia pozostało już niewiele czasu, zaledwie kilka zmian, tych które mają zacząć obowiązywać od początku roku, jest już uchwalonych. Te najistotniejsze będą dotyczyć:

  1. małych podatników rozliczających się metodą kasową
  2. kursów walut
  3. ulgi na złe długi

Najwięcej zamieszania i problemów wprowadzi zmiana w przepisach dotyczących ulgi na złe długi. Dziś ta instytucja jest mało znana, głównie ze względu na zbiurokratyzowane procedury. Po nowym roku zyska jednak nowe, niemiłe oblicze. O tym jednak niebawem.

piątek, 14 grudnia 2012, monika.zalewa

Polecane wpisy

Komentarze
2013/02/06 11:56:03
A jaki program do rozliczenia pit najlepiej używać? Jakieś sprawdzone? Z góry dziękuje za info!
-
monika.zalewa
2013/02/06 15:03:52
Dzień dobry
W internecie jest mnóstwo programów do rozliczania PIT. Niestety nie mogę polecić konkretnego. Ja używam programu księgowego do rozliczania swoich klientów.
Pozdrawiam
-
stainles
2013/02/06 16:17:49
Witam,
Nie zawsze zmiany idą na gorsze a te które weszły - przynajmniej niektóre, są dobre.
Pozdrawiam
-
monika.zalewa
2013/02/06 17:30:28
Każda zmiana w przepisach jest jak medal - ma dwie strony. Zgadzam się z tym. Czasem jednak bywa tak, że wylewa się dziecko z kąpielą. A na tym tracą wszyscy, i przedsiębiorcy, i gospodarka, a w efekcie traci również budżet państwa.